Мікрогранти: що треба знати про підтримку від держави

Дата: 16.02.2023 18:46

З лютого 2023 року стартувала подача документів на мікрогранти в рамках урядової програми єРобота. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 тис грн до 250 тис грн.

З кожним днем бажаючих скористатися новою урядовою програмою щодо отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу стає все більше. Проте, на жаль, в деяких випадках Державний центр зайнятості змушений відмовляти отримувачам в наданні мікрогранту, зокрема з причин невідповідності їх бізнес-планів умовам програми.

На сьогодні найбільш поширеними помилками при поданні документів є наступні:

✔ заявник не є громадянином України;
✔ негативна ділова репутація;
✔ відсутність самого бізнес-плану  або помилки при його заповненні (звертаємо вашу увагу, що відповідно до пункту 9 Порядку, заяви, подані без бізнес-плану, не розглядаються);
✔ непрозорі або сумнівні очікувані результати реалізації (виконання) бізнес-плану (в кошторисі не вказані витрати на заробітну плату найманим працівникам, комунальні витрати, сплата податків, що є обов‘язковими умовами отримання мікрогранту. Також не визначено напрями збуту продукції, обсяги реалізації продукції/послуг);
✔ цільове призначення проєкту не відповідає вимогам надання мікрогранту.

На що можна витратити грантові кошти?

• на придбання, оренду або лізинг обладнання, закупівлю сировини та інших матеріалів, у тому числі ліцензійного програмного забезпечення
  • орендну плату (не більше 25% від суми гранту)
  • послуги маркетингу та реклами (не більше 10% від суми гранту)
  • на комерційну концесію

Чи може отримувач мікрогранту доопрацьовувати бізнес-план?

Так. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 з наступними змінами, передбачає, що коли за результатом розгляду бізнес-плану є необхідність його доопрацювання отримувачем, регіональний центр зайнятості одноразово повертає такий бізнес-план отримувачу та переносить його розгляд на наступний період за результатами доопрацювання. Водночас, не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних або граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

– Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від регіонального центру зайнятості, надісланого в кабінет отримувача на Порталі Дія.

– Доопрацювання отримувачем бізнес-плану може здійснюватись одноразово.

Аби краще орієнтуватися при написанні бізнес-плану та умовах участі в програмі надання мікрогрантів на створення  або розвиток власного бізнесу, радимо вам ознайомитися з наступними нормативними документами:

Детальніше про умови отримання мікрогранту на сайті Державного центру зайнятості та на офіційному сайті "єРобота"