Символіка
За ініціативою селищної ради в 2004 році, вперше за всю історію свого існування, селище Чабани набуло власної символіки: герба і прапора.
Історична символіка в геральдичних символічних знаках і кольорах відображає етапи розвитку українського народу на Чабанівських і Новосілківських етнічних теренах, нерозривну єдність поколінь наших предків протягом історичного розвитку.
Зображення умовно переділено білим перехрестям, позаяк через територію населених пунктів селищної ради проходили шляхи як з півночі на південь, так із заходу на схід. Чабани і Новосілки фактично розміщені на перехресті торгових шляхів. Кольорами герба і прапора є блакитний, жовтий, зелений та білий, які уособлюють собою минуле, сучасне і майбутнє.
Центр герба займають стиглі пшеничні колоски та гілка яблунь з плодами. Це символізує основні заняття жителів населених пунктів — землеробство та садівництво. Меч, який міститься на задньому плані малюнка, символізує історичне минуле нашого населення — захист та оборона рідної землі від загарбників. Київська земля здавна приваблювала своїми багатствами іноземних завойовників.
Зверху герб увінчує корона сріблястого кольору (золота корона для міст, столиць; срібна — для інших населених пунктів
Прапор селищної ради — полотнище прямокутної форми, на якому аналогічне з гербом зображення.
Залежно від ритуалу, прапор кріпиться до древка, піднімається на щоглі, просто вивішується чи розстелюється.
Затверждена символіка використовується в тому ж порядку, що й національна символіка, але виключно на території селища Чабани та Новосілки. Вона є неодмінним елементом проведення офіційних заходів.
Прапор піднімається перед Чабанівською селищною радою. Елементи символіки використовуються при адміністративно-службових заходах адміністрації селищної ради, її територіальних громад.