ХХХІ Обласний огляд-конкурс читців імені Тараса Шевченка відбувся у Чабанівській громаді

Дата: 27.03.2023 14:17

Після початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну ми всі по-іншому почали сприймати поетичну творчість нашого Національного Генія Тараса Шевченка. Його пророчі слова живим відгуком відлунюють в кожному серці.

Київський обласний центр народної творчості на вшанування Великого Кобзаря в Будинку культури села Новосілки Чабанівської селищної ради провів ХХХІ-ий Обласний огляд-конкурс читців імені Тараса Шевченка. Учасники театральної студії «Човен» Чабанівської селищної ТГ також прийняли участь у заході.

З усієї Київщини зібралися читці і аматори художнього слова, щоб своїм митецьким внеском увіковічнити пам’ять Великого Українця і його полум’яне Слово. Учасники театральної студії «Човен» Будинку культури Чабанівської селищної ради також прийняли участь у ХХХІ Обласному огляді-конкурсі читців ім. Т.Г. Шевченка та Обласної виставки образотворчих та вишитих робіт пов’язаних з творчістю Т. Г. Шевченка.

Цьогорічних конкурсантів оцінювало поважне професійне журі, до якого увійшли:

• ПЕТРО ІЛЬЧЕНКО, голова журі, заслужений діяч мистецтв України, режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка, провідний методист по театральному жанру Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи»
  • ОЛЕНА ЗАВАЛЬСЬКА, директорка Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи
  • ІВАН СОРОКА, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри режисури та майстерності актора "Київського університету культури"
  • ЮЛІЯ КРАТКО, старший викладач кафедри режисури та акторської майстерності, художній керівник театру «Шарж»
  • ДМИТРО КОСТИЛЬОВ, телеведучий, актор, режисер, директор «Іванковичівської школи мистецтв», старший викладач, керівник обласного методичного об’єднання викладачів театрального мистецтва, керівник зразкового аматорського театрального колективу «Ассолька»

Конкурсне дійство тривало більше чотирьох годин, журі було приємно вражене високою професійною майстерністю конкурсантів. Тож, визначити найкращих було нелегкою справою. Тим не менше, журі з приємністю оголосили лауреатів ХХХІ-го Обласного огляд-конкурсу читців імені Тараса Шевченка:

ГРАН-ПРІ - Поліна Зеленська (с. Іванковичі, Феодосіївська ТГ, Обухівський р-н)

*І вікова категорія – до 17 років

• 1 місце: Олена Калініченко (м. Бориспіль)
  • 2 місце: Ксенія Огир (м. Обухів) та Катерина Сирош (с. Личанка Дмитрівської ТГ)
  • 3 місце: Савелій Галь (Боярська міська ТГ) та Театр естради та мас. видовищ «Академія добра" (с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район)

*ІІ вікова категорія - від 18 до 35 років

• 1 місце: Грабовенко Володимир (Бородянська ТГ, Бучанський район)
  • 2 місце: Надія Томчук (м. Переяслав, Бориспільський р-н) та Богдана Ушатенко (с. Людвинівка, Макарівська ТГ)
  • 3 місце: Аліна Гунька (с. Ісайки, Богуславська ТГ) та Владислав Марченко (с.Погреби, Зазимська ТГ)

*ІІІ вікова категорія – від 36 років

• 1 місце: Боярко Михайло Миколайович (с. Велика Олександрівка, Пристолична ТГ, Бориспільський район)
  • 2 місце: Гриценко Людмила Генадіївна (м. Сквира, Сквирська ТГ,Білоцерківський район) та Лейла Джабієва (м. Кагарлик)
  • 3 місце: Наталія Бальон (с. Лук’янівка, Баришівська ТГ, Броварський р-н), Тетяна Крук (Ставищенське ТГ, Білоцерківський р-н), Оксана Якуніна (м. Миронівка, Обухівський р-н)

Обласний огляд-конкурс читців імені Тараса Шевченка пройшов на високому професійному і мистецькому рівні.

Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи висловили величезну вдячність сектору культури, молоді та спорту Чабанівської селищної ради за гостинний прийом такого маштабного заходу. Подякували поважному журі за професійність і відданість мистецтву та всім учасникам Обласного огляду-конкурсу за любов до України і творчості нашого геніального Тараса Шевченка.