Щодо участі в проєкті Благодійного фонду «Карітас-Київ» з проведення легких ремонтів для людей, що постраждали від російської агресії

Дата: 29.05.2023 16:42

Проєкт передбачає проведення легких ремонтів житла для осіб/домогосподарств, що постраждали від російської агресії, якщо житло було пошкоджено, але фактично ціле та придатне для проживання.

Цільова група: постраждалі особи/домогосподарства у Київській області.

Отримати допомогу можуть особи/домогосподарства:

1. Які підпадають хоча б під один із шести критеріїв вразливості:

• особа є людиною з інвалідністю або один із членів домогосподарства є людиною з інвалідністю;
• особа має важке захворювання або один із членів домогосподарства має важке захворювання;
• самотня людина похилого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного-двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
• самотні матері/батьки чи опікуни неповнолітніх дітей, недієздатних людей;
• багатодітні родини (троє чи більше неповнолітніх дітей);
• вагітні жінки і матері з дітьми до 3-х років.

2. Які втратили джерело доходу або середній дохід на одну особу складає менше 5400 грн.

Особа (або голова домогосподарства), що відповідає критеріям для участі у програмі і є власником або співвласником пошкодженого житла, заповнює анкету-заявку на участь разом із соціальним працівником Карітасу.

Документи

Особа, яка бажає зареєструватися для участі у проекті, має надати наступні документи:

• документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України);

• довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

• документи, що підтверджують критерій вразливості:

- інвалідність - довідна МСЕК або посвідчення особи з інвалідністю;

- важка хвороба - медична довідка з діагнозом призначенням лікування;

- літні люди - пенсійне посвідчення;

- самотні матері/батьки чи опікуни - свідоцтво про народження дитини та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян із записом батька зі слів матері; свідоцтво про смерть батька чи матері; рішення суду про позбавлення батьківських прав батька/матері, визнання Ті/його недієздатним, визнання батька чи матері безвісті відсутнім або померлим; акт обстеження житлових умов служби у справах дітей та сім'ї з такою інформацією; акт депутата про фактичне місце проживання всіх членів родини; довідка ОСББ про проживання всіх членів родини тощо;

- багатодітна родина - посвідчення про статус багатодітної родини;

- вагітні жінки та/або матері з дитиною до 3-х років - медична карта про вагітність (медична довідка про вагітність); свідоцтво про народження дитини;

- втрата джерела доходу або середній дохід на одну особу менше 5400 гривен - один з наступних документів: довідка про доходи за останні б місяців; довідки ОК-5 та ОК-7 (отримані особисто, через додаток ДІЯ або на офіційному сайті ПФУ); довідка з ПФУ або Фонду соціального страхування про отримання пенсій та соціальних виплат; свідоцтво або виписка ФОП із річною (квартальною) декларацією; довідка з Державної податкової служби про отриманий дохід за останні 6 місяців.

• технічний паспорт на пошкоджене житло (за наявністю), а також один з документів, що посвідчує право власності на нерухомість:

- свідоцтво про право власності на квартиру;

- свідоцтво про право власності на приватний будинок і акт про право власності на земельну ділянку;

- договір купівлі-продажу, дарування, довічного утримання на пошкоджене житло;

- свідоцтво про право власності на спадщину;

- рішення суду, що набрало законної сили, про визнання права власності на пошкоджене житло.

Якщо заявник не має усіх потрібних документів, що підтверджує вразливість, оцінка вразливості може бути проведена соціальним працівником Карітасу.

Якщо заявка подається від домогосподарства і кожен член домогосподарства не може бути присутнім при реєстрації, представнику такого домогосподарства слід передбачити паспорти кожного дорослого члена домогосподарства та свідоцтва про народження дітей, індивідуальний податковий номер всіх членів домогосподарства та документи, що підтверджують критерій вразливості згідно переліку вище.

Контакти сервісу

Якщо у вас виникли запитання стосовно участі у проекті, будь ласка, звертайтеся до приймальні Карітасу-Київ за телефоном: (067) 441 43 47

Сайт: https://caritas.kyiv.ua/

У разі успішного відбору для участі у проекті заявник зобов'язується:

• надати дозвіл представникам Карітасу та виконавцям робіт заходити у приміщення для обстеження і виконання робіт за попередньою домовленістю про час, забезпечити особисту присутність дорослого члена домогосподарства;

• забезпечити чисте, безпечне та вільне місце робіт (пошкоджене житло) з обстеження та ремонту;

• ставитись до представників Карітасу та виконавців робіт з обстеження і ремонту з повагою, усі суперечливі ситуації врегульовувати мирним шляхом.