Протирадіаційне укриття ліцею «Ерудит» відновлено та вже функціонує: детальніше про реконструкцію

Дата: 15.11.2023 16:27

Ще донедавна на місці протирадіаційного укриття було підвальне приміщення, яке постійно підтоплювалось та не відповідало вимогам навіть найпростішого укриття.

Ремонтні роботи ПРУ розпочались у липні 2023 року і вже 6 жовтня 2023 укриття було готове для використання за призначенням.

Проектом реалізована значна кількість інженерних робіт, серед яких установка насосних станцій, що запобігатимуть можливості підтоплення укриття та його гідроізоляцію.

Також були встановлені та повністю опрацьовані системи безпеки:

• система вентиляції з автоматичним захистом від хімічних атак;
  • система екстреного сповіщення;
  • система незалежного енергозабезпечення;
  • система зв'язку;
  • система пожежного сповіщення та спостереження;
  • система моніторингу концентрації газів.

В укритті було замінено всі комунікації, включаючи систему водопостачання та п'ять санвузлів, а також розгалужену систему теплопостачання для всіх приміщень.

По всьому укриттю розгорнуто мережу Wi-Fi з безперебійним доступом до Інтернету.

Важливо, що крім наявності укомплектованих аптечок, в укритті функціонує обладнаний медичний кабінет з черговим медичним працівником.

Загальна площа відновленого після ремонту укриття становить 1074,5 кв.м. та розраховано на одночасне перебування 590 осіб. Всі коридори обладнані додатковими місцями для сидіння.

В укритті відремонтовано та облаштовано окремі класи для навчання з необхідним набором меблів, дошками, мультимедійними екранами, що дасть змогу дітям продовжувати навчальний процес під час повітряної тривоги.
Також передбачено постійне забезпечення необхідної кількості питної води та запасів провізії для тривалого перебування в укритті під час загрози.

Укриття має чотири входи, включаючи забезпечений пандусом вхід, що дозволяє учням та вчителям швидко та безперешкодно потрапити в укриття.

Облаштування цієї захисної споруди стало можливим завдяки спільному фінансуванню Чабанівської селищної ради та державного бюджету.

Зведення протирадіаційного укриття дозволило створити належні умови для організації безпечного освітнього процесу для всіх здобувачів освіти та працівників закладу одночасно.

Чабанівська селищна рада продовжує працювати над створенням та реалізацією проектів з подальшого підвищення рівня безпеки жителів нашої громади.