Безбар’єрність для всіх: пріоритетом 2024 року стануть доступні послуги в кожній громаді

Дата: 15.12.2023 10:26

11 грудня відбулося підсумкове у 2023 році засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Засідання пройшло за участі Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Міністрів, Голів профільних комітетів Верховної ради, офіційних представників системи ООН в Україні, представників судової влади і центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу і Канади, начальників обласних військових адміністрацій.

Члени Уряду презентували результати реалізації флагманських проєктів із запровадження безбар’єрності, а також — плани на наступний рік.

На засіданні Ради було визначено основні пріоритети по розвитку безбарʼєрності на 2024 рік:

• безбар’єрність освітніх, медичних, банківських, транспортних, соціальних, адміністративних, працевлаштування та інших послуг — послуги мають бути більш зручними та доступними впродовж усього маршруту користувача, з урахуванням потреб кожної людини;
 • безбар’єрність у громадах — запровадження рішень, розроблених Урядом, на рівні місцевого самоврядування; можливість для людей отримати безбар’єрні послуги у своїй громаді має стати обов’язковим елементом впровадження політики безбар’єрності в містах і селах.

Важливо памʼятати, що метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ людини до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися в просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень та програм на національному та місцевому рівні.

Більше інформації про безбар’єрність можна отримати за посиланнями:

Довідник безбар’єрності
Освітній серіал «Безбар’єрна грамотність»
Освітній серіал «Держава без бар’єрів»