Правила купання на Водохреща

Дата: 04.01.2024 12:54

З 2024 року, враховуючи перехід Православної Церкви України на новоюліанський календар, Свято Хрещення Господнє ми відзначатимемо на 13 днів раніше, тобто 6 січня.

Чабанівська селищна рада не планує масових святкових заходів до Водохреща у цьому році. Разом з тим для уникнення небезпеки і трагічних наслідків Фастівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області нагадує громадянам правила безпеки при святкуванні Водохреща:

• купатись в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;
  • якщо у вас хворе серце - утримайтеся від купання;
  • купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
  • купання треба проводити швидко. Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
  • занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса;
  • категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю.

Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу:

• при легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися;
  • у випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Бережіть себе та будьте здорові!