ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ ПОВЕНІ?

Дата: 19.04.2024 12:48

Разом із приходом весняного періоду по всій Україні збільшується кількість опадів, та як наслідок, ймовірність виникнення повеней та паводків. Дотримання простих рекомендацій допоможе зберегти ваше життя та майно.

ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ ЗАГРОЗИ ПОВЕНІ, ПАВОДКА

• уважно слухайте інформацію та інструкції, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами;
  • зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку;
  • дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації;
  • підготуйте документи, одяг, необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;
  • від’єднайте всі електроприлади від електромережі, вимкніть газ;
  • перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці

Що робити при раптовому затопленні під час повені, паводка?

• зберігайте спокій, уникайте паніки;
  • зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;

• надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку, вони підлягають евакуації в першу чергу;

• перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь рубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час – закрийте вікна та двері першого поверху дошками чи щитами;

• підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення або ж використовуйте підвищені місця рельєфу та будь-які підвищення (дерева, стовпи, транспортні зупинки, рекламні конструкції тощо)

Повертаючись до своїх домівок, переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок підтоплення ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, що скло не розбите і немає небезпечних уламків та сміття . Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду , домашніх речей та прилеглої до будинку території.

Не вживайте продукти харчування та обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Пам'ятайте про важливість власної безпеки та безпеки оточуючих. Ретельно дотримуйтесь вищезазначених правил.