Чабанівська селищна рада
Київська область, Фастівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційно-роз'яснювальні матеріали Головного управління ДПС у Київській області від 17 червня 2024 року

Дата: 18.06.2024 15:07
Кількість переглядів: 67

Незадекларована праця не підтримує ЗСУ

На початок 2022 року близько 3 млн. працівників працювали без оформлення трудових відносин. За умови виплати заробітної плати хоча б на рівні мінімальної – це майже 100 мільярдів гривень податків та зборів на рік, які можуть бути направлені на захист нашої держави.

Пам’ятайте! Україна бореться з окупантами не лише зброєю, а й своєю працею, яка має бути задекларованою!

Той, хто уникає сплати податків, - не підтримує наших захисників!


Не декларуєте  працівників – ризикуєте втратити гроші!

Інспектори праці та податкові інспектори мають право перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство.

Пам’ятайте! Проводити перевірки щодо укладання трудових договорів із працівниками можуть:

 • територіальні органи Держпраці;
 • територіальні органи ДПС.

А органи місцевого самоврядування можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад.


Задекларована праця = трудові і соціальні права

Працювати за трудовим договором – вигідно!

З моменту укладення трудового договору ви – найманий працівник, який має трудові права й соціальні гарантії.

Працюючи офіційно, ви можете поєднувати роботу з навчанням у школі, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, в аспірантурі, підвищенням кваліфікації. Закон передбачає оплачувані відпустки чи можливість взяти вільні від роботи дні без оплати або з частковою оплатою під час сесії.


Паливо моторне сумішеве та пальне

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п.14.1.141 п.14.1 ст.14 ПКУ, паливо моторне сумішеве - види палива, отримані в результаті змішування палива, одержаного з нафтової сировини, з біоетанолом та добавками на основі біоетанолу, біодизелю або іншими біокомпонентами, вміст яких відповідає вимогам нормативних документів на паливо моторне сумішеве;

Пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу – п.п.14.1.141 1  п.14.1 ст.14 ПКУ.


Податкове повідомлення в міжнародних правовідносинах

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п.14.1.158 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове повідомлення в міжнародних правовідносинах - письмове повідомлення контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену документом іноземної держави, за яким здійснюється погашення такої суми грошового зобов'язання відповідно до міжнародного договору України.


Подання звітності та сплата податкового зобов'язання, якщо терміни  припали на вихідний або святковий день

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що  відповідно до п.49.20 ст. 49 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.

Абзацом тринадцятим п.57.1 ст.57 ПКУ встановлено, що в разі, якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.


17 червня 2024 року - останній день  подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, або на іншу групу платника ЄП з 01 липня 2024 року

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що  понеділок, 17 червня 2024 року є останнім днем  подання:

 • платником інших податків і зборів заяви про перехід на спрощену систему оподаткування з 01 липня 2024 року - п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ
 • платником єдиного податку заяви про перехід на іншу групу платника єдиного податку - п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

У період воєнного стану передача майна, надання послуг неприбутковою організацією на потреби ЗСУ не вважається порушенням вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що п. 63 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено, що на період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану не вважається порушенням вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ передача майна, надання послуг неприбутковою організацією, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків не пов’язаних з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, за умови, що такі послуги, майно добровільно перераховані (надані, передані) ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, МВС, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, та/або грошові кошти перераховані на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для збору коштів та/або наданням благодійної допомоги фізичним особам, які не є засновниками, учасниками таких організацій або пов’язаними з ними особами та які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або вимушено залишили місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах та, в тому числі, взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.


Щодо формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 09.11.2023 №3453 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок», який набрав чинності 08.12.2023 року, скасовано мораторій на проведення податкових перевірок та змінено підхід до формування  плану-графіка проведення  документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки.

Так, доповнено п.п.69.35 прим.2 пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, відповідно до якого з 01 грудня 2023 по 31 грудня 2024 до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть можуть бути включені виключно:

 • ПП, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
 • ПП, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор (гральний бізнес);
 • ПП, які надають фінансові, платіжні послуги;
 • нерезиденти, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи та відповідають одному з критеріїв:
 1. рівень зростання податку на прибуток на 50% і більше менший рівня зростання доходів;
 2. декларування нарахованої з/плати за відсутності декларування прибутку або декларування доходу, звільненого від оподаткування відповідно до міжнародного договору України;
 • інші ПП, які за 2021 календарний рік відповідають хоча б одному з критеріїв, визначених п.п.5 п.п.69.35 прим.2 п.69  підр.10 розд.ХХ ПКУ.

Рівні сплати податку на прибуток та ПДВ по галузях опубліковані на офіційному веб-сайті ДПС за посиланням: htts://tax.gov.ua/diyalnist.


Платники зобов’язані подавати до податкових органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки ФО – платника податків шляхом подання заяви № 5ДР

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України та п. 1 розд. IХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 822) фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів (далі – податкові органи) відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) та документа, що посвідчує особу, який після пред’явлення повертається.

Заяву можна подати через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО), яка після пред’явлення повертається.

Заява за ф. №5ДР ФО подається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу (п. 2 розд. IХ Положення № 822).

Заповнення Заяви за ф.№5ДР здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних (п. 3 розд. IХ Положення № 822).

Для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування), особа подає один з таких документів:

 • витяг з реєстру територіальної громади;
 • паспорт, виготовлений у формі книжечки;
 • тимчасове посвідчення громадянина України (п.п. 4 п. 1 розд. IІІ Положення № 822).

Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО, така особа подає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (п.п. 5 п. 1 розд. IІІ Положення № 822).

При поданні Заяви за ф. № 5ДР фізична особа зобов’язана подати відповідному контролюючому органу документи (оригінали після перевірки повертаються) та їх копії за переліком, визначеним Положенням № 822 (п. 1 розд. VI Положення № 822).

Внесення змін до ДРФО здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за ф. № 5ДР (п. 4 розд. IХ Положення № 822).

Згідно з п. 5 розд. IХ Положення № 822, у разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Заяві за ф. № 5ДР фізичній особі може бути відмовлено у внесенні змін та/або видачі документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО.


Комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес - спільнотою та громадськістю

Головне управління ДПС у Київській області нагадує: комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес-спільнотою та громадськістю.

З питаннями, що потребують оперативного вирішення, або пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою звертайтесь на електронну скриньку: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Адреса: 04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а

Телефон (факс): 246-23-40

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Фото без опису​​​​​​​​​​​​​​


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних