Чабанівська селищна рада
Київська область, Фастівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційно-роз'яснювальні матеріали Головного управління ДПС у Київській області

Дата: 06.03.2025 12:00
Кількість переглядів: 89

Зміни в податковому законодавстві: нові коефіцієнти та МПЗ

Головне управління ДПС у Київській області інформує про ключові зміни в податковому законодавстві, що набули чинності з 1 грудня 2024 року згідно із Законом України від 10.10.2024 №4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Зокрема:

  1. Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки (НГО) земель за 2024 рік становить 1,12. Цей показник застосовується до всіх категорій земель та видів земельних угідь. Проте, якщо у 2025 році буде отримано нові витяги з меншою НГО, коефіцієнт 1,12 не застосовуватиметься.
  2. При розрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) за 2025 рік та наступні роки (до завершення воєнного стану) коефіцієнт «К», визначений у підпунктах 381.1.1 і 381.1.2 пункту 381.1 статті 381 Податкового кодексу України (ПКУ), становить 0,057 (Пункт 671 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ). Водночас у 2025 році платники сплачуватимуть МПЗ за 2024 рік із коефіцієнтом 0,05 (5% від НГО), тоді як у попередні роки діяв пільговий коефіцієнт 0,04.
  3. З 1 січня 2024 року до 31 грудня, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, розмір МПЗ не може бути меншим за 700 грн з 1 гектара. Для земельних ділянок, де переважає рілля (не менше 50%), МПЗ встановлено на рівні 1400 грн з 1 гектара (пункт 74 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ та підпункти 381.1.1 і 381.1.2 пункту 381.1 статті 381 ПКУ). Ця норма не поширюється на земельні ділянки, земельні частки (паї) що розташовані на територіях можливих бойових дій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Вищезгадані зміни спрямовані на забезпечення справедливого оподаткування в умовах воєнного стану, враховуючи як інтереси держави, так і особливості регіонів.


Податкові зміни, що можуть залишити юридичну особу без «спрощенки»

Головне управління ДПС у Київській області наголошує, що з 10 жовтня 2024 року набрав чинності Закон України № 4015-ІХ, який вносить суттєві зміни до правил оподаткування для юридичних осіб на єдиному податку.

Зокрема, пп. 298.2.3 ПКУ доповнено пп.81  такого змісту:

- у разі наявності податкового боргу з єдиного податку у платника єдиного податку, який самостійно визначив позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок за останній податковий (звітний) рік, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів. 

Простіше кажучи, для платників єдиного податку третьої групи, які самостійно визначили позитивну суму МПЗ до сплати та мають будь-яку суму податкового боргу протягом двох послідовних кварталів, то вони втрачають право на застосування спрощеної системи оподаткування.

Тож, якщо ви на єдиному податку, час перевірити свої рахунки.


Тестовий період 2025: Україна готується до електронної простежуваності алкоголю та тютюну

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з 1 березня по 31 грудня 2025 року в Україні проходить важливий етап підготовки до нового рівня контролю за обігом підакцизних товарів. У цей період триватиме тестування програмного забезпечення Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Цей проєкт, закріплений Законом України № 3173-IX від 29 червня 2023 року, покликаний зробити ринок прозорішим, а боротьбу з нелегальною продукцією — ефективнішою.

Як працюватиме електронна марка?

Електронна система обігу — це інноваційний інструмент, який із січня 2026 року замінить паперові акцизні марки на цифрові аналоги. Але вже у 2025 році ми зможемо побачити перші кроки до цієї трансформації. Що ж умітиме нова система?

  • Генерація унікальних ідентифікаторів. Кожна одиниця продукції отримає свій серійний номер або електронну марку, що унеможливить підробку.
  • Контроль у реальному часі. Система дозволятиме активувати, деактивувати чи погашати електронні марки залежно від етапу обігу товару.
  • Документообіг. Усі дані про переміщення підакцизної продукції вноситимуться до акцизних електронних документів, які можна буде створювати, редагувати чи анулювати.

Ці функції не лише спростять облік для держави, а й допоможуть бізнесу уникнути зайвої бюрократії, а споживачам — бути впевненими у легальності придбаної продукції.

Довідково

Закон України від 29 червня 2023 року № 3173-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв'язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» вводиться в дію з 1 січня 2026 року.


ДПС ініціює зміни до механізму зупинення реєстрації податкових накладних

Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко ініціював зміни до механізму зупинення реєстрації податкових накладних.

Державна податкова служба вже передала свої пропозиції до Міністерства фінансів України щодо змін у постанову Уряду № 1165. Про це Руслан Кравченко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Удосконалюємо роботу системи СМКОР. Йдеться про зменшення кількості блокування податкових накладних, спрощення процедури реєстрації, підвищення ефективності автоматизованого моніторингу, мінімізацію адміністративного тиску. Шість ключових змін. Прогнозуємо, що вони скоротять кількість заблокованих накладних. Але легше буде працювати тим, хто працює прозоро. Схеми та ухилення від податків не пройдуть!» – зауважив він. 

Коротко про зміни:

  • Збільшено ліміти для безумовної реєстрації накладних – граничний обсяг постачання зросте до 1 млн грн, а на одного контрагента – до 100 тис. грн, змінено умову в частині кількості платників, на яких керівник може займати аналогічну посаду (зараз 3, планується 5). Операції з невеликими сумами (до 10 тис. грн) будуть реєструватися без затримок, цей ліміт нині становить 5 тис. грн. Ліміт загального обсягу таких операцій в поточному місяці буде збільшено до 3 млн грн (наразі 500 тис. грн).   
  • Спрощено перевірки податкових накладних для підприємців, які працюють у зонах із потенційною загрозою бойових дій, але де наразі немає активних боїв. Планується також швидша обробка накладних з експортними операціями, якщо їхні коди збігаються з кодами в таблиці даних платника податків і він не вважається ризиковим.
  • Менше бюрократії після виключення платників з переліку ризикових – накладні підлягатимуть автоматичній реєстрації, якщо компанія має позитивну податкову історію та виконуються інші визначені умови.
  • Удосконалено механізм автоматичного врахування таблиць даних платника – зниження потреби подавати документи для врахування таблиці.
  • Зміни окремих показників позитивної податкової історії – більше підприємств зможуть скористатися такими показниками. Зокрема ліміти обсягу операцій збільшено з 1 млн грн до 3 млн грн, на одного контрагента зі 100 до 500 тисяч, змінено умову в частині кількості платників на яких керівник може займати аналогічну посаду (зараз 3, планується 5).   
  • Змінено критерій ризиковості операцій щодо розрахунків коригування податкових зобов’язань при поверненні товару від неплатника ПДВ, а саме не вважатиметься ризиком подання такого розрахунку коригування протягом 90 днів (наразі становить 30). Це зменшить ймовірність блокування розрахунку коригування при поверненні товару від неплатника.

«Сподіваюся, що запропоновані зміни будуть підтримані Мінфіном та Кабміном. Постійно спілкуюся з бізнесом. В усіх регіонах, де вже був, чи не кожне друге питання від підприємців стосується недоліків в роботі СМКОР», – додав Руслан Кравченко.  

Голова ДПС нагадав, що в регіонах організували 29 центрів, де податківці надають максимальну допомогу підприємцям у питаннях, які стосуються зупинення накладних, виведення з категорії ризикових. У лютому майже вдвічі – до 0,39 % – знизили показник заблокованих накладних, з початку року 9,3 тис. субʼєктів підприємництва виведені з ризикових.


Комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес - спільнотою та громадськістю

Головне управління ДПС у Київській області нагадує: комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес-спільнотою та громадськістю.

З питаннями, що потребують оперативного вирішення, або пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою звертайтесь на електронну скриньку: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Адреса: 04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а

Телефон (факс): 246-23-40

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Telegram-канал ДПС України: https://t.me/tax_gov_ua

Фейсбук ГУ ДПС у Київській області: https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних