Інформаційно-роз'яснювальні матеріали Головного управління ДПС у Київській області
«Моя податкова»: зручний мобільний сервіс для громадян
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що мобільний застосунок «Моя податкова» від Державної податкової служби України доступний для завантаження на смартфони з операційними системами Android та iOS. Це сучасний цифровий інструмент, який забезпечує зручний доступ до електронних сервісів податкової служби, дозволяє отримувати важливу податкову інформацію та навіть сплачувати податки за допомогою платіжних систем.
Що можна знайти у застосунку?
Розділ «Мої дані» містить інформацію про адресу реєстрації, фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, наявність податкових зобов’язань (ППР) та стан розрахунків з бюджетом.
Розділ «Послуги» надає можливість сформувати запит щодо сум отриманих доходів, подати декларацію про майновий стан і доходи, зокрема для оформлення податкової знижки.
Розділ «Повідомлення» містить електронні квитанції, дані з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо нарахованих доходів, сплачених податків, військового збору, а також офіційні листи від податкових органів.
Презентаційні матеріали та відеоматеріали про можливості застосунку можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova
Сервіс «Моя податкова» – впевнений крок до сучасного податкового сервісу в цифровій Україні!
Як подати декларацію про доходи за 2024 рік: покрокова інструкція
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що в Україні триває деклараційна кампанія – 2025. Фізичні особи, які отримували доходи, з яких не було сплачено податок, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовий збір. Це передбачено Податковим кодексом України.
Подати декларацію можна одним із трьох способів:
- Особисто або через уповноважену особу у територіальному органі ДПС.
- Поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (надсилати не пізніше ніж за 5 днів до завершення строку подання).
- В електронній формі через сервіси ДПС, що є найбільш зручним варіантом.
Електронне декларування значно спрощує процес та економить час. Для цього потрібно:
- мати кваліфікований електронний підпис (КЕП) - детальний алгоритм отримання за посиланням https://ca.tax.gov.ua/etrusted-services;
- доступ до мережі Інтернет.
Заповнити декларацію можна через:
- Електронний кабінет платника – детальна відео інструкція на сайті ДПС України: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/podatok-na-dohodi-fizichnih-osib/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/774470.html;
- Мобільний застосунок "Моя податкова" – інструкція тут: https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/videomateriali/10156.html.
Слід зазначити, що Сервіси ДПС частково автоматично заповнюють декларації на основі:
- облікових даних платника;
- відомостей про доходи з Державного реєстру фізичних осіб;
- інформації про об’єкти нерухомого та рухомого майна.
Це значно спрощує процес та зменшує ризик помилок.
Вчасне декларування доходів – це не лише вимога закону, а й гарантія уникнення штрафних санкцій.
Як повернути надміру сплачений ПДВ: заповнення заяви та ключові нюанси
Головне управління ДПС у Київській області інформує платників податків про порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені відповідно до статті 43 Податкового кодексу України (ПКУ) та Порядку № 60, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60.
Однією з обов’язкових умов повернення коштів є подання відповідної заяви протягом 1095 днів з моменту виникнення переплати. У ній зазначаються вид платежу, сума, дата сплати, реквізити платіжного документа та напрям перерахування коштів (пункт 43.3 статті 43 ПКУ).
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку № 60 у заяві платник зазначає назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок), та визначає напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:
- на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;
- на єдиний рахунок (у разі його використання);
- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;
- у готівковій формі коштів у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг.
Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.
Податковою службою реалізовано можливість подання заяви в електронному вигляді через Електронний кабінет (ідентифікатор форми J/F 1302002)
У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування (далі – СЕА) ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200 1. 5 статті 200 1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг (пункт 43.41 стаття 43 ПКУ).
Операції з гуманітарною допомогою: податкові аспекти для неприбуткових організацій
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що операції з гуманітарною допомогою, які здійснюють неприбуткові організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, мають відповідати законодавству України про гуманітарну допомогу. Вони повинні реалізовуватися відповідно до визначених установчими документами цілей і напрямів діяльності, а також з дотриманням норм пункту 133.4 статті 133 та пункту 63 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України у період дії воєнного стану.
До переліку отримувачів та набувачів гуманітарної допомоги, відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу», належать:
- громадські об'єднання, у тому числі громадські об'єднання ветеранів війни, громадські об'єднання осіб з інвалідністю, підприємства та організації, засновані ними та створені у порядку, визначеному Законом України «Про громадські об’єднання», – для здійснення їхньої статутної діяльності без мети одержання прибутку;
- неприбуткові державні та комунальні підприємства, установи, організації та органи місцевого самоврядування;
- центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та/або інший уповноважений центральний орган виконавчої влади – для забезпечення сил цивільного захисту, що підпорядковані таким органам;
- благодійні організації, утворені у порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
- релігійні організації, зареєстровані у порядку, визначеному Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Неприбуткові організації зобов’язані вести облік доходів і видатків згідно з бухгалтерськими стандартами та подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Доходи у вигляді гуманітарної допомоги відображаються у відповідних рядках частини І Звіту, а деталізована інформація щодо таких операцій надається в додатку ГД.
Форма звіту затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2016 за № 932/29062.
З метою належного податкового обліку закликаємо неприбуткові організації уважно дотримуватися вимог законодавства та вчасно подавати звітність!
Комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес - спільнотою та громадськістю
Головне управління ДПС у Київській області нагадує: комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес-спільнотою та громадськістю.
З питаннями, що потребують оперативного вирішення, або пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою звертайтесь на електронну скриньку: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Адреса: 04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а
Телефон (факс): 246-23-40
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Telegram-канал ДПС України: https://t.me/tax_gov_ua
Фейсбук ГУ ДПС у Київській області: https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast